E-hääletamine ehk interneti teel elektrooniline hääletamine on kõige lihtsam viis osaleda Eestis hääletamisel – Riigikogu valimised, Euroopa Parlamendi valimised või kohaliku omavalitsuse volikogu (KOV) valimised. E-hääletamine oli Eestis esmakordselt kasutusel 2005. aasta KOV valimistel. E-hääletada on võimalik kahel viisil: ID kaardiga või Mobiil-ID abil. Viimane võeti kasutusele 2011. aasta Riigikogu valimistel.

E-hääletamiseks on sul vaja mobiil-ID või ID-kaarti ja arvutit, milles on ID-kaardi kasutamiseks vajalik ID-tarkvara. Hääletamise protsess on väga lihtne. Tavapärasest hääletamisest eristab e-hääletamist aga seegi, et e-valijal on võimalus oma meelt muuta: näiteks võib ta eelhääletamise ajal hääletada täpselt nii mitu korda, kui soovib. Arvesse läheb neist häältest ainult viimati antu.

Valimistel osalemiseks peab inimene olema vähemalt 18-aastane, kohaliku omavalitsuse volikogu valimistel vähemalt 16-aastane. E-häälte ostmine on täpselt samamoodi kuritegu nagu ka häälte ostmine. Kui on tekkinud kahtlus, tegeleb sellega edasi juba politsei.
Kui soovid rohkem infot e-valimiste ja hääletamise kohta Eestis, siis leiad palju põnevat infot Vabariigi Valimiskomisjoni kodulehelt.