Perearsti nõuandeliin – kui inimesel tekib tervisemure ja tema perearst ei ole hetkel saadaval, on soovitatav võtta ühendust perearsti nõuandeliiniga. Sellel spetsiaalsel nõuandetelefonil pakuvad perearstid ja meditsiiniõed nõuandeid ning juhiseid ööpäevaringselt (ka väljaspool tööaega, puhkepäevadel või riiklikel pühadel), nii eesti kui ka vene keeles.

Perearsti nõuandeliin

Perearsti nõuandetelefon 24h number on +372 634 6630 (või lühinumber 1220). Perearsti nõuandetelefoni kaudu on võimalik saada abi ja nõu lihtsamate tervisemurede korral. Saada juhiseid esmaseks meditsiiniliseks abiks ning vajadusel saada teavet tervishoiukorraldusega seotud küsimustes.

Perearsti nõuandeliin on telefoninumber, millele saab helistada, kui on terviseprobleeme, mis ei vaja kiirabi väljakutset. Nõuandetelefoni arstid ja õed annavad nõu lihtsamate terviseprobleemide korral, näiteks: külmetus, palavik, oksendamine, kõhulahtisus, kurguvalum, peavalu, allergiad, nahaprobleemid, liigesevalu, uneprobleemid või muu.

Inimesed saavad perearsti nõuandeliinilt ka personaalset nõustamist. Selleks, et nõuandeliini arst saaks pakkuda täpsemat tervisenõu, võib inimene nõustuda oma terviseandmete jagamisega. Näiteks varasemate haiguste, välja kirjutatud ravimite ja tehtud analüüside osas. Personaalse nõustamise käigus jagab nõuandev arst saadud teabe ka digilugu patsiendiportaali, tagades sellega, et ka inimese perearst oleks informeeritud tema tervisemurest ja varasemast terviseseisundist. Isikustatud konsultatsiooni teenust saab osutada vaid neile helistajatele, kellel on Mobiil-ID või Smart ID.

NB! Konsultatsiooni käigus ei anta välja saatekirju (sh koroonatestimisele). Saatekirja saamiseks on vajalik sügavam konsultatsioon ja patsiendi põhjalik läbivaatus, mida teostab helistaja perearst, kelle juures nad on juba käinud seoses antud tervisemurega. Saatekirja vajalikkust hindab perearst, kes otsustab, kas see on vajalik või mitte.

Kui sul on tõsine terviseprobleem, mis vajab viivitamatut arstiabi, siis helista hädaabinumbrile 112. Loe lähemalt ka lastearsti nõuandetelefoni kohta.

Huvitav fakt: 2021. aastal helistati nõuadeliinile üle 521 000 korra.

Perearsti nõuandetelefoni koostööpartneriteks on Eesti Haigekassa, Terviseamet ja Häirekeskus.