ID kaardi taotlemine on lihtne! Selleks on mitu erinevat võimalust: Politsei- ja Piirivalveameti teenindustes üle Eesti, kodulehel e-taotluskeskkonnas, posti teel või välismaal Eesti Vabariigi välisesindustes. Teeninduspunkti minnes vormistab teenindaja ise kohapeal taotlusankeedi ja eelnevalt seda täita ei ole vaja. Teiste variantide puhul tuleb täitsa Eesti kodaniku isikutunnistuse ja/või Eesti kodaniku passi taotlus. Taotluses tuleb ära märkida taotlemise põhjus (esmakordne dokumend, kehtivusaja lõppemine, andmed muutunud, andmed ebaõided, kaotsi läinud, hävinud, varastatud), enda isikuandmed (isikukood, eesnimi, perekonnanimi, sünnikoht, emakeel, haridus) ja kontaktandmed (aadress, telefon, e-post). Taotlemiseks on vaja ka isikut tõendavat dokumenti, värvifotot, riigilõivu tasumist tõendavat dokumenti.

ID kaardi taotlemine iseteeninduses

ID-kaarti saate taotleda politsei- ja piirivalveameti iseteeninduses. Taotluse saab esitada mugavalt internetis ilma kodust lahkumata. Iseteeninduses dokumendi taotlemisel saad kasutada 183 päeva jooksul enne seda teeninduse digikioskis (igikioskis kasutamisel pead sisestama oma isikukoodi) tehtud passipilti, sõrmejälgi ja allkirjanäidist.

Iseteeninduses ID-kaardi taotlemiseks on vaja:

  • ID-kaarti või mobiil-ID
  • ID-kaardi või mobiil-ID PIN-koode
  • nõuetele vastavat digitaalset dokumendifotot
  • uusimat versiooni ID-tarkvarast

Iseteeninduses on võimalik vaadata ka enda ID-kaardi taotluse hetkeseisu. Selle e-päringuga saab vaadata dokumendi taotluse staatust ja teada, millal valmib sinu isikut tõendav dokument.

Ka korduvat ID-kaarti või korduvat passi täiskasvanule saate taotleda politsei- ja piirivalveameti iseteeninduses.

ID kaardi väljastamine

Tavaliselt väljastatakse uus ID kaart 30 päeva jooksul. Kiirkorras väljastatakse kaart 5 tööpäeva jooksul. Dokumendi kättesaamiseks võib volitada ka enda esindaja.

ID kaardi taotlemine lapsele

Alla 15-aastase lapse eest esitab ID kaardi taotluse lapse seaduslik esindaja (ema või isa, eestkostja, eestkosteasutuse volitatud esindaja).

ID kaardi taotlemine hind

ID-kaardi taotlemise hind ehk riigilõiv on iseteeninduses 20€. ID-kaardi taotlemisel kiirkorras 45€. ID-kaardi ja Eesti passi riigilõiv on iseteeninduses taotlemisel 45€.
Teeninduses taotleminsel ID-kaardi riigilõiv on 25€ (kiirkorras 45€). ID-kaardi ja Eesti kodaniku passi riigilõiv kokku on 50€. Kohapeal saab maksta sularahas, kaardimaksena või ülekandega.

* Politsei- ja Piirivalveameti teenindused prefektuurides: Tallinn, Jõhvi, Narva, Rakvere, Pärnu, Haapsalu, Kuressaare, Kärdla, Paide, Rapla, Tartu, Jõgeva, Põlva, Valga, Viljandi ja Võru.