Lastearsti nõuandetelefon “Lastearst kuuleb” on tasuline lastearsti nõuandeliin, kuhu saate helistada numbril 1599 nii laua- kui ka mobiiltelefonilt.

Lastearsti telefon on avatud ööpäevaringselt igal nädalapäeval, sealhulgas riigipühadel ja nädalavahetustel. Teie nõustamine toimub anonüümselt ning kõneminuti hind on 1 euro, millele lisandub telefonioperaatori tavapärane kõneminuti tasu. Lisateabe saamiseks kõnehinna kohta pöörduge oma telefonioperaatori poole.

lastearsti nõuandetelefon

Nõuandetelefoni töötavad pikaajalise ja mitmekülgse kogemusega tervishoiutöötajad, sealhulgas arstid ja õed. Paljud neist töötavad erinevates terviseasutustes üle Eesti, nagu perearstikeskused, kiirabi, erakorralise meditsiini osakonnad ja haiglad.

Oluline on märkida, et nõuandetelefoni nõustajad ei saa diagnoose panna. Nad annavad nõu selle kohta, kuidas käituda erinevates olukordades. Näiteks võivad lapsevanemad küsida, kuidas alandada palavikku, kuidas toimida kõrvavalu, kõhulahtisuse või oksendamise korral või kuidas hoolitseda vastsündinu või imiku eest. Samuti antakse nõu vaktsineerimiste, õnnetusjuhtumite (nt kukkumised või põletused), raseduse ja imetamise probleemide kohta. Siiski tuleb meeles pidada, et esmane nõuanne on oluline, kuid edasine arstlik hindamine ja jälgimine on sageli vajalik.

Lastearsti nõuandetelefon on abiks järgmistel juhtudel:

Teil on küsimus seoses teie lapse tervisega ja te ei ole kindel, kas peaksite pöörduma arsti poole või saate tervisemure koduste vahenditega lahendada. Kui lapse terviseprobleem ilmneb väljaspool teie perearsti tavapärast tööaega, puhkepäevadel või riiklikel pühadel.

Enne lastearsti nõuandetelefonile helistamist on mõned asjad, mida võiksite meeles pidada, et nõuandjale oleks lihtsam teie abivajajale nõu anda:

  • Kraadige last, et nõustajal oleks parem arusaam teie lapse seisundist.
  • Kui teie laps võtab ravimeid, siis olge valmis jagama informatsiooni, kui see on vajalik.
  • Hoidke paberit ja pliiatsit käepärast, et saaksite vajadusel kirja panna koduse ravi juhised.
  • Võimalusel hoidke käeulatuses nii enda kui ka lapse ID-kaarti või passi. See võib olla kasulik, kui nõustaja peab küsima isikutuvastuseks mõningaid andmeid.

Tasuline lastearsti telefon on 1559. Vaata ka: Perearsti nõuandeliin 1220.