Smart-ID on uus ja mugav lahendus isikutuvastuseks. Smart-ID äpi kasutamine on lihtne ja turvaline alternatiiv koodikaartidele. Smart-ID abil saad siseneda e-teenustesse ja oma netipanka, allkirjastada dokumente ja kinnitada tehinguid. Mobiilirakendust saad kasutada kõikides oma nutiseadmetes – telefonides kui ka tahvelarvutites. Smart-ID kasutamiseks vajad vaid internetiühendust, mitte andmesiderändlust või spetsiaalset SIM-kaarti. Hetkel on kokku juba üle 1 350 000 kasutaja.

Smart-ID on väga turvaline moodus isikutuvastuseks ning elektrooniliseks allkirjastamiseks. Smart-ID kaudu saadavaid ligipääsukoode ei hoita nutiseadmes: seega ei tähenda telefoni kaotamine, et keegi teine saaks oma käsutusse sinu koodid ja nende abil sinu nimel tehinguid teha.

Smart-ID registreerimine

Smart-ID kasutamiseks laadi oma nutiseadmesse tasuta rakendus (äpp) AppStorest või Google Playst. Registreeri konto Mobiil-ID või ID-kaardi abil. Ja ongi valmis! Windows Phone operatsioonisüsteemile kahjuks ei pakuta. Rakenduse allalaadimine ja kasutamine on täiesti tasuta.

Smart ID-ga saab anda elektroonilisi allkirju, teenust pakub Digidoc.ee

Eestis saab kasutada erinevate e-teenustesse sisselogimiseks: Eesti Energia, Telia, STV, Swedbank, SEB, LHV, eKool, Partnerkaart, Olerex, Metsaoksjon, Apotheka, Osta.ee, K-Rauta, Auto24, Iizi jpt.

Rohkem infot leiab smart-id.com kodulehelt.