Digilugu.ee sisselogimine on väga lihtne. Patsiendiportaali saab kasutada nii arvutis, nutitelefonis kui ka tahvelarvutis. Sisselogimiseks on vaja turvalist autentimisvahendust. Selleks on täna ID-kaart, mobiil-ID või Smart-ID. Kasuta seda võimalust, mis endale mugavam on. Kui teil puudub arvutis ID-kaardi lugeja, siis mobiil-ID või Smart-ID on kõige mugavamad variandid.

Kui otsid infot uude Terviseportaali sisselogimise kohta, siis leiad selle siit: terviseportaal sisselogimine

digilugu.ee sisselogimine

Smart-ID, mobiil-ID või ID-kaardiga sisselogimiseks on teil vaja teada PIN-koode. Ilma nendega ei saa sissse logida.

Sisselogimiseks kliki Digilugu.ee lehe üleval paremas ääres nuppu “Sisene” (vene keeles “Вход в систему” või inglise keeles “Log in”). Teid suunatakse Riigi Autentimisteenuse lehele, kus saate teha oma valiku:

Digilugu.ee sisselogimine ID-kaardiga

Nagu pildil olev juhend ütleb, siis sisselogimine ID-kaardiga vajab kaardilugejat ja kehtivat ID-kaarti. Kui ID-kaart on kaardilugejasse sisestatud, vajutage “Jätka” nuppu.

digilugu ee sisselogimine id kaart

Kindlasti veendu, et sinu arvutis oleks kõige uuem versioon ID-kaardi tarkvarast, sertifikaadid ja töökorras kaardilugeja. Lisaks kontrolli, kas sinu veebilehitseja (Google Chrome, Microsoft Edge, Mozilla Firefox või Safari) on õigesti seadistatud. Selleks, et veebilehitsejas ID-kaardiga e-teenuseid kasutada, peab olema alati kõige uuem tarvara ja Web eID laiendus. Nutitelefonis ja tahvelarvutis ei ole Web eID laiendust ja seal seda kasutada ei saa.

Kui tekib ID-kaardiga sisselogimisel tõrkeid, siis kontrolli esimese asjana, kas kõik on ikka korras. Seda saab kontrollida paari klikiga näiteks DigiDoc tarkvaras.

Digilugu.ee sisselogimine Mobiil-ID-ga

Digilugu.ee sisselogimiseks vajate kehtivat Mobiil-ID lepingut (Telia, Elisa või Tele2). Avanenud aknas sisestage oma isikukood ja telefoninumber (+372 ei ole ette vaja) ning vajutage nuppu “Jätka”.

digilugu ee sisselogimine mobiil id

Peale seda ilmub teie arvuti ekraanile neljakohaline kontrollkood (nt 8203). Seda on vaja selleks, et saaksite võrrelda, kas autoriseerimise algataja olete ikka teie või keegi teine.

Mõne hetke jooksul tuleb ka teie mobiiltelefoni ekraanile sama Mobiil-ID kontrollkood. Kontrolli, et need oleksid samad. Kui kõik on korras, siis nõustuge ja teilt küsitakse PIN-koodi. Sisestage oma PIN1 kood ja vajutage kinnitus nuppu.

Kui ekraanil olev kood ei kattu mobiiltelefoni ekraanile ilmunud koodiga, siis kunagi ei tohi oma PIN-koodi sisestada. Katkestage sisselogimine ja proovige uuest.

Digilugu.ee sisselogimine Smart-ID-ga

Smart-ID-ga sisselogimiseks ja autentimiseks on teil vaja kehtivat Smart-ID kontot ja äpp-i. Rakenduse saate tasuta alla laadida AppStore ning GooglePlay kaudu.

digilugu ee sisselogimine smart id

Peale oma isikukoodi sisestamist ja “Jätka” nupu vajutamist saadetakse teie nutitelefoni Smart-ID rakendusse kontrollkood. Kui see kood kattub kodulehel oleva koodiga, siis kinnitakse sisselogimine. Sisestage oma PIN kood ja kinnitage see. Peale seda on Digilugu.ee sisselogimine tehtud.

Samamoodi käib ka Digiregistratuur sisselogimine.

Ettevaatlik tuleks olla võõrastes arvutites, mille turvaseadetes te ei pruugi kindlad olla. See võib olla mõni avalik arvuti, sülearvuti töökohas või koolis. Isegi sõbra arvutit kasutades peaks olema ettevaatlik. Peale Digilugu.ee kasutamis logige kindlasti välja ja sulgege veebilehitseja. Kui jätad ennast välja logimata, siis võib järgmine sama seadme kasutaja teie andmetele ligi pääseda.

Kui Digilugu.ee sisselogimine tekitab raskusi või tekivad tehnilised probleemid, pöörduge TEHIK (Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskus) kasutajatoe poole telefoni või e-posti teel.